Czy zatem jest cień szansy, że doczekamy się drugiego sezonu. To cztery godziny pełnej napięcia intrygi, regularnie mylącej tropy, zaskakującej i bardzo przekonująco zagranej. Nic z tego, co oglądamy nie jest choćby w najmniejszym stopniu realistyczne, co zdecydowanie może zniechęcić do oglądania część widzów, ale uważam, że właśnie ten podwyższony dramatyzm jest tym, za co najbardziej lubimy historie Moffata. Jeśli też tak myślisz, to „W zamknięciu” powinien być serialem dla ciebie. To jedna z dwóch głównych osi fabularnych pierwszego sezonu dzisiejszego serialu.

David Tennant to urodzony pastor, którego moralnie rozdzierają rzeczy, jakie musi zrobić. Widzimy w nim dobrego człowieka, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest zdolny posunąć się daleko, jeżeli sytuacja go to tego przymusi. Stanley Tucci głównie siedzi i mówi, ale robi to tak — z partnerującym mu Atkinsem Estimondem (“Sposób na morderstwo”) w roli Dillona Kemptona — że cały serial mógłby się opierać tylko na rozmowie tej dwójki i nikt nie miałby nic przeciwko.

Zmienia się ono niemal w jednej chwili, gdy w jego ręce wpada pendrive, należący do zupełnie innej osoby, którego zawartość, przez dziwny zbieg okoliczności trafia w ręce wspomnianej nauczycielki jego syna. Na jaw może wyjść coś, czym rodzice nie chcą obarczać syna, i co wpłynęłoby negatywnie na samego pastora i jego bożą posługę. Następujące po sobie, w błyskawicznym tempie wydarzenia, wywołują lawinę zdarzeń, które wydają się, nie mają szans na dobre zakończenie. Na Netflix swoją premierę ma kolejny brytyjski serial BBC, miniserialowa opowieść w klimatach kryminalnego, a nawet sensacyjnego dramatu, serial trzymający w napięciu, a nawet nieco mroczny.

Z początku nie jest zainteresowany rozmową z Beth, lecz wszystko to zmienia się, kiedy ta wraca do niego z prośbą o pomoc, tym razem szczerą. Tymczasem, w innym, drugim, ale jak się okazuje powiązanym wątku fabularnym tejże opowieści, dziennikarka imieniem Betth szuka swojej przyjaciółki, Janice, która zaginęła. Ma nadzieję, że w sprawie jej odnalezienie pomoże jej Jefferson Grieff, mający niezwykłe zdolności w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych więzień, skazany na karę śmierci za brutalny mord na swojej żonie.

W zamknięciu — o czym jest brytyjski serial?

Skazany jest jednocześnie winny jak i świadomy swojej winy, a jego przekonanie, że mordercę nosimy w sobie, i każdy może się stać zabójcą w odpowiednich okolicznościach, wydaje się mieć odniesienie do rzeczywistości, jakiej jesteśmy świadkami. Jefferson godzi się na pomoc dziennikarce, ingeborga motz lub jak ona nazywa się starą panią w mln mając do dyspozycji i pomocy nie tylko strażników więziennych, ale nietypowego kolegę więźnia, wielokrotnego mordercę obdarzonego niesamowitą pamięcią. Wciąż nie mamy jednak informacji na temat nowych odcinków serialu W zamknięciu, czy choć zapowiedzi chęci kontynuacji opowieści.

Opowieść toczy się na dwóch płaszczyznach fabularnych, koncentrując się na różnych bohaterach, których jednak coś ze sobą łączy. A wszystko zaczyna się w domu niejakiego Harry’ego, lubianego przez wszystkich pastora, kochającego swoją żoną i jedynego syna, który jest typowym nastolatkiem, któremu nie bardzo się chce uczyć. Słabą, a może najsłabszą stroną licealisty Bena jest matematyka. Rodzice podejmują zatem decyzję, by znaleźć mu korepetytora. Zostaje nią kobieta o imieniu Janice, która nieco wcześniej zaprzyjaźnia się z młodą dziennikarką, spotkaną w metrze.

Zamknięta w jego piwnicy korepetytorka matematyki Janice Fife (Dolly Wells, “Drakula”) zagraża bezpieczeństwu jego i jego rodziny. A w to wszystko wchodzi dziennikarka Beth Davenport (Lydia West, “Bo to grzech”), która zwyczajnie prognoza ekonomiczna dla 21 września-forex chce zdobyć materiał na swój kolejny artykuł. Stojący za kamerą Paul McGuigan świetnie czuje materiał, praktycznie non stop dając widzom pełne napięcia momenty, dodatkowo akcentowane świetnymi występami całej obsady.

Do wyższej oceny zabrakło dosłownie jeszcze kilku minut, które rozwinęłyby zakończenie. Czasem trudno znaleźć to, co chciałoby się zobaczyć wieczorem. Poza tym Netflix stale dokłada nowe filmy i seriale a usuwa stare.

Dzieło nosi tytuł W zamknięciu i jest miniserialem, który składa się jedynie z czterech odcinków, w które, wierzcie mi na słowo, jeśli oczywiście nie oglądaliście, wsiąkniecie niemal natychmiast. Serial W zamknięciu to brytyjska produkcja kryminalna, utrzymana w konwencji trzymającego w napięciu thrillera. Brytyjski serial kryminalny, o tytule W zamknięciu to kolejna miniserialowa opowieść, unijne rozmowy w sprawie szczepień & brexitu która w pierwszym dostępnym sezonie liczy sobie jedynie 4odcinki. Sezon serialu nie jest potwierdzony i składające się z czterech odcinków “W zamknięciu” jest uznawane za miniserial. Z rozmowy z Radio Times wynika jednak, że Steven Moffat jest otwarty na wszelkie możliwości. No dobrze, ale skoro cały serial wygląda i brzmi tak imponująco, to dlaczego w oceniaczce nie ma pełnej dychy?

Gdzie obejrzeć W zamknięciu?

Recenzja absurdalnie doskonałego miniserialu o tytule W zamknięciu, bo każdy z nas może być mordercą. Serial W zamknięciu może przypaść do gustu widzom, którzy przede wszystkim brytyjskie seriale od BBC, w których znajdziemy wiele ciekawych produkcji. Jest to tytuł, który spodoba się przede wszystkim zwolennikom produkcji kryminalnych, ale i sensacyjnych. Serial kończy się zaskakującą sceną, w której Janice (Dolly Wells) odwiedza Jeffersona w sprawie śmierci swojego męża, który, jak mówi, “powinien być martwy”. Sezon “W zamknięciu” mógłby kontynuować ten wątek, łącząc go z nieuchronnością zbliżającej się daty egzekucji, jakiej ma być poddany Jefferson. Dzieje się to nie tylko za sprawą ciekawego, choć przedziwnego w wyrazie scenariusza, który sprawie, że nie mamy pojęcia, nie możemy się nawet domyślać co też za chwilę dziać się będzie u naszych bohaterów i w jaką stronę skręci opowieść.

Informacje o filmie W zamknięciu

Nasz serwis oferuje prosty sposób na
wyszukanie interesujących filmów i seriali. Na liście Top 10 seriali dostępnych na Netflix, znajdziecie aktualnie polskie „Żmijowisko” oraz „Infamię” i popularny tytuł, wyprodukowany dla platformy HBO. Wysoko jest też kontynuacja „Lupina” oraz oczywiście nowości, których ciekawi są subskrybenci.

Mamy zwiastun trzeciego sezonu „The Office Pl”. Kiedy premiera?

W wywiadzie z Radio Times podkreślił, że wszystko jest w rękach widzów. Jeśli chodzi o to, czy kiedykolwiek mógłbym nakręcić spin-off lub zrobić jakiegoś rodzaju sequel — w tej chwili nie wiem. To nie zależy ode mnie i nie zależy od nadawców — to tak naprawdę zależy od publiczności, prawda? Ale jeżeli ktoś by tego chciał, trzeba usiąść i zastanowić się, czy tam coś więcej do zrobienia. Dramat kryminalny produkcji angielskiej, o tytule W zamknięciu cieszy się wielka popularnością, opowieść trzyma w napięciu, ma wartką akcję i ciekawą fabułę.

Przejrzyjcie listę najpopularniejszych serii i poszukajcie czegoś, co was zainteresuje. Warto go obejrzeć także ze względu na naprawdę dobrą aktorską obsadę i trzymającą w napięciu fabułę. Serial W zamknięciu to kolejna oryginalna produkcja BBC, nie stworzona specjalnie dla platformy Netflix. Serial jednak trafił na platformę i można go oglądać już dziś, czyli 31 października 2022 roku, od godzin porannych oglądać właśnie na Netfliksie. Moffat podkreślił jednak, że nigdy nie chciał tworzyć serialu, który jest ciągnięty na siłę, nie mając nic nowego do opowiedzenia. Równocześnie, jak to u Moffata bywa, znajdziemy tu różnego rodzaju niedorzeczności, trochę naciągany — szczególnie w odcinku pierwszym — przebieg wydarzeń, który musi potoczyć się tak, a nie inaczej, bo tego wymaga scenariusz, nie logika.

Miniserialowa opowieść o skazanym na śmierć Amerykaninie, który pomaga kobiecie, młodej Angielce, dziennikarce odnaleźć jej zaginioną przyjaciółkę. Wręcz przeciwnie, są wielowarstwowe, zaskakujące, podobnie jak sam serial. Ich motywacje bywają trudne do zrozumienia, ale mają jedną wielką zaletę, budują klimat serialu w sposób niewybredny, wręcz perfekcyjnie.

Jeśli takie wieści się pojawią, oczywiście damy Wam znać. Serial W zamknięciu miał swoją premierę na Netfliksie 31 października tego roku i niemal natychmiast znalazł się w Top 10 na polskim Netflisie, zyskując dużą popularność u polskich widzów. Rodzi się zatem pytanie, czy serial będzie miał kontynuację. Serial W zamknięciu to brytyjska miniserialowa produkcja, która opowiada trzymającą w napięciu historię.

A jednak twórca, jego reżyser Paul McGuigan postanowił nam pokazać, że dobro to stan względny i każdy, nawet osoba duchowna, może przez niesamowity zbieg okoliczności i splot wydarzeń zejść ze ścieżki dobra i stanąć po niewłaściwej stronie. Oglądając serial nie mogłam się nie zastanawiać jaka była motywacja pastora, czy dziwność jego zachowania, i osób z nim związanych miała, albo mogła mieć sensowne wytłuczenie. Ja wiem, że możecie w tym momencie nie rozumieć, o co tak właściwie mi chodzi.

Wszelkiego rodzaju wady i nieścisłości przykrywa jednak doskonałe aktorstwo. Harry (David Tennant) jest lubianym pastorem, głową rodziny i generalnie dobrym, zawsze starającym się robić to, co właściwe człowiekiem. Jego oczkiem w głowie jest syn, Ben (Louis Oliver), leniwy, ale porządny licealista. Całe ich uporządkowane życie kończy się jednak w jednej chwili przez głupi zbieg okoliczności. Jedna decyzja prowadzi do drugiej, aż kilka minut później jest już za późno, aby wszystko odkręcić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *